Szanowni Państwo,
Centralny Instytut Analiz Polityczno-Prawnych, będący Partnerem Projektu Ministerstwa Sprawiedliwości pt. „Upowszechnienie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach Działania 2.17 „Skuteczny wymiar sprawiedliwości", zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium symulacyjnym z limitowaną liczbą uczestników.
Webinarium odbędzie się 27.07.2023 r. i będzie trwało w godzinach 17:00 – 20:15. Spotkanie poprowadzi Maciej Tański, a jego temat to Zwykłe i niezwykłe zastosowania mediacji. Dokładny zakres tematyczny szkolenia podano w dalszej części zaproszenia.
Kto może wziąć udział w wydarzeniu?
Szkolenia (webinaria) z limitowaną liczbą Uczestników przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych nabyciem i/lub pogłębieniem wiedzy i umiejętności w zakresie mediacji. Warunek uczestnictwa stanowi miejsce zamieszkania lub stałego pobytu na terenie jednego z województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego lub podlaskiego. Każdy z Uczestników ma możliwość jednokrotnego wzięcia udziału w szkoleniu z limitowaną liczbą Uczestników. Podczas rekrutacji brane pod uwagę będą wyłącznie zgłoszenia osób, które nie brały udziału w szkoleniach 24-godzinnych lub 80-godzinnych z zakresu mediacji w sprawach cywilnych, zgodnych z wymogami opisanymi w kwalifikacji „Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych” oraz webinariach z limitowaną liczbą uczestników zorganizowanych przez innego partnera Projektu. Szkolenie przeprowadzone zostanie za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Liczba miejsc dostępnych na webinarium jest ograniczona.
CO ZROBIĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W WEBINARIUM?
Należy zapoznać się z załączonym Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w formie cyklu webinarów o tematyce dotyczącej ODR (e-mediacji) oraz mediacji pracowniczych i gospodarczych, który dokładnie określa warunki udziału w szkoleniach w formie webinarów z limitowaną liczbą uczestników. Następnie wydrukować w kolorze i wypełnić Załącznik nr 1 – formularz zgłoszenia na szkolenie (webinar) oraz Załącznik nr 2 – oświadczenie uczestnika projektu. Zeskanowane dokumenty w kolorze, w formacie pdf należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. w tytule wiadomości wpisując:
REJESTRACJA NA WEBINARIUM Z LIMITOWANĄ LICZBĄ UCZESTNIKÓW 27.07.2023 r.
Rejestracja przebiega w formie elektronicznej, a o zakwalifikowaniu kandydaci na uczestników zostaną powiadomieni drogą mailową. Przed webinarium uczestnicy otrzymają link rejestracyjny na szkolenie, który zostanie przesłany na adres wskazany w Formularzu zgłoszenia na szkolenie (webinar).
Webinarium będzie nagrywane i przekazane Liderowi Projektu - Ministerstwu Sprawiedliwości. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem wiadomości e-mail, zwracając się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy do uczestnictwa.
Zespół CIAPP
Zwykłe i niezwykłe zastosowania mediacji
Webinarium
W jakich sprawach najczęściej jest stosowana mediacja cywilna?
Jak strony, pełnomocnicy i mediatorzy się do niej przygotowują?
Nietypowe zastosowania mediacji cywilnej
Słynne spory a tajemnica mediacji
Ile kosztuje mediacja za granicą i ile zarabiają mediatorzy?
Osoby uczestniczące w webinarium:
dowiedzą się o najbardziej popularnych typach sporów rozwiązywanych w mediacjach cywilnych;
poznają nietypowe zastosowania mediacji;
poznają przykłady słynnych spraw o wielkiej wartości, gdzie dzięki mediacji udało się je sprawnie rozwiązać;
zdobędą orientację i porównanie wybranych zagranicznych systemów opłacania mediacji i wynagradzania mediatorów.
Spotkanie będzie zawierać prezentacje, dyskusje i studia przypadków mediacji.
Maciej Tański jest mediatorem w sprawach cywilnych, rodzinnych i gospodarczych, mediował także w sprawach karnych, nieletnich, lokalnych, w oświacie, w sporach pracowniczych i wewnątrzorganizacyjnych. Jest jednym z pierwszych mediatorów i promotorów mediacji w Polsce, aktywnym od połowy lat 90. XX wieku. Autor i współautor publikacji o mediacji. Przez 14 lat był członkiem Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Uczestniczył w opracowaniu standardów postępowania mediatora, standardów szkolenia mediatorów oraz kodeksu etycznego. Prowadzi zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych na wydziałach prawa i administracji kilku uczelni. Jest członkiem założycielem a od 2019 r. jest wiceprezesem Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.